Co wpływa na jakość drzwi


Rozpoczynając poszukiwania drzwi do naszego wymarzonego wnętrza w pierwszej kolejności szukamy salonu z ekspozycją. Gdy go znajdziemy oglądamy pokazane tam drzwi. Część z nich przykuwa naszą uwagę, część niekoniecznie.Jedne drzwi są białe, inne fornirowane, jeszcze inne pokryte są folią PCV. Kwestia doboru wykończenia zawsze pozostanie do decyzji nas, czyli Inwestorów. Ostateczny wybór jednak musi dotyczyć tego co dane drzwi kryją w sobie, czyli jaka jest ich konstrukcja, jakie materiały zostały użyte, jakie wartości dodatkowe drzwi posiadają. W niniejszym artykule postaramy się Wam przedstawić wszystkie niuanse drzwi. Przyjrzyjmy się zatem drzwiom wewnętrznym ASILO.

O co chodzi z tą przylgą?

Przylga to wcięcie w drzwiach, do którego dochodzi uszczelka. Obecność przylgi wpływa na to czy drzwi się licują z płaszczyzną ościeżnicy czy nie. Najczęściej drzwi przylgowe montowane są na zawiasach widocznych i skrzydło drzwiowe odstaje od ościeżnicy. Drzwi ASILO są bezprzylgowe, dzięki czemu po zamknięciu drzwi razem z ościeżnicą tworzą spójną płaszczyznę. Jest jeden wyjątek. Mianowicie gdy drzwi mają otwierać się do wewnątrz pokoju, a licować od strony przedpokoju. Tu drzwi ASILO będą również przylgowe, ale producent przemyślał ich konstrukcję i również będą w jednej płaszczyźnie z ościeżnicą. Drzwi te określane są jako „verte” i można je montować na ościeżnicy widocznej, regulowanej i na ościeżnicy ukrytej. Więcej o drzwiach bezprzylgowych przeczytasz tutaj.

Dlaczego słyszę co się dzieje w drugim pokoju?
Photo by Jonathan Chng on Unsplash
Jonathan Chng

Zapewnienie komfortu ciszy i spokoju w pomieszczeniu to jedna z najbardziej pożądanych zalet. Często nie uwzględnia się jej przy zakupie, a warto. Drzwi tańsze wypełnione są tzw. plastrem miodu, drzwi ASILO wypełnione są płytą porowatą, dzięki czemu gość w toalecie, czy córka grająca na skrzypcach nie będą, aż tak słyszalni. Pamiętać musimy, iż drzwi wewnętrzne nie są drzwiami technicznymi. Jeśli producent nie określa ilości decybeli, które drzwi dopuszczają, dźwięki z drugiego pokoju mimo wszystko będą słyszalne. Niemniej jednak w drzwiach ASILO będą znacznie stłumione i im lepsze wypełnienie drzwi tym lepszy komfort akustyczny. Oprócz wypełnienia na dźwiękoszczelność wpływa:
- grubość płycin stosowanych w drzwiach ramiakowych.
- grubość przeszkleń – w drzwiach ASILO stosuje się przeszklenie o grubości 8mm, a nie 4mm.
- próg opadający – ta dodatkowa uszczelka montowana fabrycznie od spodu zwiększa komfort akustyczny. Niestety nie jest możliwa gdy drzwi mają podcięcie wentylacyjne.

Czy zamek w drzwiach ma znaczenie?

Zamek magnetyczny stosowany w drzwiach ASILO nie ma wystającego języka. Ten wysuwa się gdy skrzydło drzwiowe zbliża się do tzw. blachy zaczepowej zamontowanej w ościeżnicy. W tej zamontowany jest magnes, który przyciąga zamek.
Jakie to ma znaczenie można pomyśleć?! Całkiem znaczne. Zamek magnetyczny bezszelestnie zamknie drzwi bez naciskania na klamkę. Zamek zwykły będzie ocierał językiem zamka o ościeżnicę, dlatego widoczna będzie blaszka i dodatkowo drzwi nie otworzą się bez naciśnięcia klamki. Taki mały element, a jaki ważny i jak bardzo może wpływać na nasz komfort. Drzwi ASILO we wszystkich wersjach uzupełnione są o zamki magnetyczne, które nie podlegają dodatkowej opłacie.

Drzwi ze szkłem bezpieczne dla Ciebie i Twoich domowników

Zdarzyło Ci się kiedyś trzasnąć drzwiami, obić o drzwi, rzucić coś w drzwi?! Jeśli nie Tobie to może Twojemu dziecku? Jeśli tak to sugerujemy wybór drzwi ASILO ze względu na podwójną szybę, pomiędzy, którą znajduje się folia. Jeśli szyba w wyniku w/w sytuacji stłucze się to pozostawi szybę w jednym kawałku zmniejszając ryzyko skaleczenia.
I doskonała wiadomość dla każdego kto lubi sprzątać. Szyba jest podwójnie gładka, a nie z jednej strony chropowata. Łatwo jest ją wyczyścić, nie zostawiając przy tym smug. Wygląda też o wiele estetyczniej niż inne występujące na rynku.

Czy ościeżnica jest ważna?

Tak. Jeśli chcesz ościeżnicę widoczną ASILO-R tutaj oprócz samego wyglądu ważna jest kwestia jej regulacji. Salon, w którym dokonujesz zakupu, po pomiarze dobierze jej odpowiednią grubość dobierając zakres regulacji. W przypadku ościeżnicy ukrytej DISCRET jest podobnie, ale bardzo ważna jest precyzja w określeniu grubości muru. Opatentowana i zaprojektowana ościeżnica ASILO obejmuje całą grubość muru i tym samym chroni ścianę z dwóch stron specjalnie zaprojektowanym profilem. Stosują ościeżnicę ukrytą DISCRET zapewnisz spokój przy obijaniu odkurzaczem lub każdym cięższym przedmiotem, które rzuca Twoje dziecko. Pamiętaj również, iż ościeżnica ukryta DISCRET posiada IV kl. wytrzymałości mechanicznej, co znaczy, iż może być użytkowana w najbardziej wymagających pomieszczeniach. Więcej o ościeżnicy ukrytej znajdziesz tutaj

Sprawdź gdzie kupić

Wejdź i znajdź najbliższego dystrybutora drzwi Asilo!