Czy białe drzwi są praktyczne?


Biel to ponadczasowy kolor często stosowany przez projektantów. Neutralna, bezpieczna i elegancka barwa – tak w skrócie można ją opisać. Optycznie powiększa przestrzeń, harmonijnie łączy się z wieloma stylami wnętrz. Tak dzieje się również w przypadku białych drzwi. Niektórzy zastanawiają się czy białe drzwi są praktyczne, czy utrzymanie ich w czystości nie jest problematyczne. Obalamy mity dotyczące białych drzwi.

Białe drzwi – jak to jest z tym kolorem?

Rozważając zakup drzwi białych, często zastanawiamy się, czy nie zmienią koloru po latach użytkowania, a w szczególności czy nie zżółkną. Głównym czynnikiem, który wpływa na odbarwienia koloru, jest światło słoneczne, które tak bardzo lubimy i wpuszczamy go do naszego domu. Ale czy oznacza to, że białe drzwi musimy przed nim ukrywać? Na szczęście nie. Drzwi białe w kolekcji ASILO pokryte są farbą utwardzaną przy pomocy promieni UV. Skrzydło wykończone w ten sposób jest odporne na działanie światła i gwarantuje stałość koloru na długie lata.

Białe drzwi a utrzymanie czystości

Wszystkie drzwi brudzą się tak samo. Na niektórych dekorach kurz jest mniej widoczny, jednak nie oznacza to, że tak wykończone drzwi nie wymagają regularnego czyszczenia. Regularna pielęgnacja drzwi pozwoli cieszyć się ich urokiem przez długie lata. Należy jednak pamiętać, aby do czyszczenia drzwi używać miękkiej ściereczki z mikrofibry. Należy unikać również popularnych środków do ścierania kurzu, gdyż zawarte w nich związki chemiczne mogą uszkodzić powłokę drzwi.

Uniwersalna biel

Oczywiście, że tak. Białe drzwi można dopasować do każdej aranżacji, idealnie komponują się z mnóstwem materiałów czy odcieni kolorów. W kolekcji ASILO znajdziesz wiele ciekawych modeli wykończonych w kolorze białym – od pełnych, z różnym układem frezów, z intersjami czy też z przeszkleniem. Wybierając nasze drzwi, masz pewność, że zachowają one swój wygląd przez wiele lat, oraz będą pasowały do każdego wnętrza bez względu na zmieniające się trendy.

Źródło zdjęcie 2

Sprawdź gdzie kupić

Wejdź i znajdź najbliższego dystrybutora drzwi Asilo!