Drzwi ukryte - do jakich wnętrz pasują


Drzwi to jeden z wyrazistych elementów każdego wnętrza, którego wybór nie ułatwia dostępna ilość wzorów i wykończeń. Ale od czego jest wyobraźnia, a gdyby tak je ukryć? Drzwi ukryte to hasło brzmi dość niezwykle. Jednak nie są to drzwi, które prowadzą to tajemniczego ogrodu, a drzwi, w których niewidoczna jest ościeżnica, a widać jedynie samo skrzydło drzwi.

Cały sekret tkwi właśnie w ościeżnicy, która jak sama nazwa wskazuje, jest schowana w ścianie, zlicowana z jej powierzchnią. Wykończona tak samo jak ściana sprawia, że drzwi wyglądają, jakby były pozbawione futryny. Dlatego to rozwiązanie nazywa się drzwiami ukrytymi lub dyskretnymi.

Do jakich wnętrz pasują drzwi ukryte?

Drzwi z ukrytą ościeżnicą to innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dlatego ościeżnica ukryta może być stosowana z różnymi modelami drzwi ASILO. Jeżeli twoje wnętrze urządzone jest w nowoczesnym stylu a przeważający kolor to popularna biel, postaw na drzwi pełne ASILO LINATE 1 w wykończeniu śnieżna biel. Drzwi pozbawione widocznej ościeżnicy, prezentują się bardzo nowocześnie.

Do nowoczesnych wnętrz polecamy również drzwi LINATE ZERO z ościeżnicą ukrytą, do samodzielnego wykończenia. Tutaj ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. LINATE ZERO można wykończyć w dowolny sposób, stosując przeróżne metody pokrywania powierzchni. Lakier, farba, imitacja tynku czy tapeta – wybór należy do Ciebie. W ten sposób możesz ukryć wejście do sypialni, garderoby czy wejście do spiżarni. Drzwi te to również idealne zwieńczenie wykończenia wnętrza w stylu lat 70tych. Postaw na tapetę z wyraźnymi geometrycznymi wzorami, którą możesz przenieść na drzwi LINATE ZERO.

Drzwi ukryte świetnie również współgrają z modnym minimalizmem. Wtapiają się w ścianę, współgrają z sąsiadującymi meblami, nie dzieląc przy tym wyraźnie przestrzeni. Drzwi z delikatnym zdobieniem i ościeżnicą ukrytą zdobieniem np. AOSTA 1, nie rzucają się w oczy, delikatnie wpasowują się w przestrzeń, optycznie ją porządkując. Co w przypadku jeżeli jedne drzwi otwierają się do środka, a chcesz zachować jednolitą powierzchnię? Ościeżnica ukryta dostępna jest również w wersji z tzw. odwrotną przylgą, umożliwiając zachowanie identycznego wyglądu wszystkich drzwi po zamknięciu.

Idealne rozwiązanie do małych mieszkań.

Drzwi dyskretne sprawiają, że mieszkania optycznie wydają się większe. Jest to szczególnie przydatne w mieszkaniach, gdzie jest mało miejsca. Wybierając drzwi zlicowane są ze ścianą, unikasz uskoków w ścianach, dając wrażenie scalania przestrzeni. Szczególnie efekt ten widoczny jest w przedpokoju, gdzie wchodzi się do różnych pomieszczeń. Wybierając drzwi z przeszkleniem np. Pertini 6, z ościeżnicą ukrytą zachowasz wspólną przestrzeń, jednocześnie wpuszczając do przedpokoju naturalnego światła, którego często właśnie w tym miejscu brakuje.

Trochę o montażu ościeżnicy ukryte

Ościeżnicę ukrytą można zmontować w ścianie murowanej jak i ścianie z karton gipsu. Jednak montaż drzwi ukrytych różni się od tych na ościeżnicy widocznej, czyli regulowanej. W przypadku ścian z płyt kartonowo-gipsowych, ościeżnicę ukrytą przytwierdza się do stalowych profili systemu GK, zaś ściany murowane wymagają odpowiedniego wcześniejszego przygotowania. Dlatego najlepiej zdecydować się na nie już na etapie stawiania ścianek działowych, czy też przed rozpoczęciem remontu.

Sprawdź gdzie kupić

Wejdź i znajdź najbliższego dystrybutora drzwi Asilo!