Drzwi według feng shui


Feng shui to wiedza starożytnego Wschodu dotycząca aranżacji wnętrz. Wyznawcy tej filozofii wierzą, że po wnętrzach krąży życiodajna energia chi, która odpowiednio ukierunkowana zapewnia nam spokój, powodzenie i dobrobyt. Bardzo ważnym elementem nadającym energii odpowiedniego kierunku są drzwi. Dziś zdradzimy wam, na co zwrócić uwagę, by ich montaż wpłynął korzystnie na chi znajdujące się w waszych domach.

Podstawowe zasady feng shui mówią o tym, że wejścia do pomieszczeń nie mogą być ustawione naprzeciw siebie. Nie zatrzymuje to bowiem życiodajnej energii w pomieszczeniu. Niewskazane są też przestrzenie zupełnie pozbawione drzwi, gdyż wówczas chi nabiera zbyt dużego rozpędu, co może powodować niepokój i rozdrażnienie wśród domowników.

Sposób otwierania drzwi

Feng shui mówi, by wszystkie drzwi otwierały się w jedną stronę, zawsze do wnętrza pomieszczenia. Dzięki temu energia przy każdym otwarciu wpływa do pomieszczenia. Należy pamiętać, by nie osadzać ich zbyt blisko przeciwległej ściany, gdyż powoduje to zablokowanie energii. Ewentualnym rozwiązaniem w takich przypadkach, będzie zawieszenie lustra na przeciwległej ścianie, które odbije chi do wnętrza pomieszczenia. Ważnym elementem jest także fakt, by po otwarciu drzwi, naszym oczom ukazywała się przeważająca część pokoju, co wpuszcza większą ilość życiodajnego chi.
Wyjątkiem w kwestii sposobu otwierania są drzwi łazienkowe, które zawsze powinny otwierać się na zewnątrz. Wynika to z faktu, że łazienka według nauki feng shui to miejsce, którym energia ucieka z mieszkania. Drzwi otwierające się na zewnątrz zapobiegną więc jej utracie.

Drzwi w sypialni

Sypialnia to najważniejsze miejsce w domu, przeznaczone do odpoczynku i snu. Bardzo ważna jest kwestia ułożenia łóżka względem drzwi sypialnianych. Najlepiej, by łóżko nie znajdowało się na tej samej ścianie co drzwi i okna. Stawiajmy je wezgłowiem do pełnej ściany. Sztuka feng shui kategorycznie zabrania stawiania łóżka nogami do drzwi, gdyż powoduje to niekorzystny przepływ energii, co może negatywnie wpłynąć na samopoczucie i powodzenie życiowe domowników.

Jakość drzwi

Jeśli chcemy, by chi płynęła w naszym mieszkaniu swobodnie i bez przeszkód, zadbajmy o drzwi jak najlepszej jakości. Utratę energii powodują zarówno drzwi stare, uszkodzone, skrzypiące, jak i źle pomalowane z odchodzącą farbą. Drzwi nie mogą też sprawiać problemu podczas otwierania i zamykania. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc wybór drzwi nowych oraz ich regularna konserwacja. ASILO to drzwi idealne na miarę każdego klienta, a do tego trwałe i solidne. Z pewnością będą sprzyjać utrzymaniu dobroczynnej energii w mieszkaniu.

Materiał

Przepływowi energii sprzyjają naturalne materiały, takie jak drewno, metal czy szkło. Świetnym wyborem będą więc drzwi wewnętrzne wykończone fornirem naturalnym bądź drzwi ze szklanymi panelami. Ciekawe propozycje zgodne z nauką feng shui znajdziecie w najnowszej ofercie Asilo.

Zdjęcie główne: Photo by Taylor Simpson on Unsplash
Zdjęcie w tekście: Photo by Sidekix Media on Unsplash

Powiązania

Villaggio 1

Nowoczesna stylistyka nawiązująca do drzwi od stodoły

Sprawdź gdzie kupić

Wejdź i znajdź najbliższego dystrybutora drzwi Asilo!