CLASSIC BLUE kolor Pantone 2020


To już 20 lat jak instytut Pantone, co roku wybiera kolor, którym inspirują się projektanci ubrań, architekci jak i dekoratorzy wnętrz na całym świecie. Po intensywnych brawach jak Living Coral (2019) oraz Ultraviolet (2018) instytut Pantone postawił na klasyczny, stonowany odcień CLASSIC BLUE Pantone 19-4052.

Classic Blue to kolor ponadczasowy, elegancki, zachwycający swoją prostotą. Symbolizuje on wyciszenie, pragnienie stabilizacji oraz trwałych fundamentów, w tych niepewnych czasach, które zdominowane są przez otaczającą nas technologię. „Żyjemy w czasach, które wymagają wiary i zaufania” – komentuje Laetrice Eiseman stojąca na czele Pantone Color Institute – „Pantone 19-4052 Classic blue daje poczucie zakotwiczenia. Jest niczym wieczorne niebo, rozległe i nieskończone. Zachęca do spojrzenia poza to co oczywiste, do poszerzenia naszego myślenia, zwiększania perspektywy i otwarcia przepływu komunikacji”

Classic Blue we wnętrzach

Classic Blue jest bardzo uniwersalnym kolorem i sprawdzi się w każdym stylu, jako kolor na ścianie, jak i w dodatkach. Można go łączyć zarówno z chłodnymi jak, jak i ciepłymi barwami. Classic Blue to świetny wybór do sypialni czy salonu, odcień ten sprzyja odpoczynkowi. Świetnie komponuje się z białymi meblami oraz klasycznymi białymi drzwiami, sprawi, że przestrzeń stanie się bardzo ciekawa

Kolor 2020 doskonale wygląda również połączony z ciepłym charakterem drewna i złota. To eleganckie i wytworne zestawienie sprawdzi się w gabinecie. Niebieski kolor sprzyja nie tylko uspokojeniu, ale również pobudza kreatywność. Do aranżacji dopasuj drzwi wykończone fornirem naturalnym np. Pertini 6, które dzięki delikatnemu przeszkleniu wprowadzą do środka naturalne światło.

Jedno z najciekawszych zestawień to połączenie Classic Blue z pastelowym różem. Barwy te tworzą ze sobą kontrast, a jednocześnie doskonale się uzupełniają. Kolor ten również ciekawie prezentuje się w zestawieniu z żółcią, pomarańczą, a także z kolorem z 2019 roku – Living Coral.

Klasyczny niebieski można również wprowadzić do wnętrz w postaci drobnych dodatków jak: koce i poduszki w salonie, porcelana, ramki na zdjęcia czy grafiki. W łazience czy też w kuchni barwę można wprowadzić przy pomocy akcesoriów: pojemników, szklanek czy ręczników. Meble również w tym odcieniu prezentują się fantastycznie.

Grafiki opracowano na podstawie ogólnodostępnych zdjęć w Internecie

Sprawdź gdzie kupić

Wejdź i znajdź najbliższego dystrybutora drzwi Asilo!