Paryż w domu - jak wprowadzić ducha paryskiej elegancji.


„Paryski szyk” to połączenie lekkości ale i przepychu, gdzie nowoczesność miesza się z tradycyjnymi francuskimi meblami, a wszystko zwieńczone jest bogatymi dekoracjami. Zatem jak wprowadzić Paryż do wnętrza nie mieszkając tam?

Paryż lubi światło i przestrzeń

Urządzając mieszkanie w stylu paryskim należy zadbać o to, aby wizualnie je powiększyć. otworzyć Warto zatem czasami wyburzyć ścianki działowe, by np. połączyć kuchnie z salonem. Paryskie pomieszczenie lubi jasne, naturalnie oświetlone pomieszczenia. Ściany najlepiej pomalować w jasny neutralny kolor np. na klasyczną biel lub delikatną szarość. Granica między ścianą, a sufitem powinna zostać wykończona charakterystycznym białym, gładkim gzymem, który doda całej aranżacji paryskiego charakteru. W likwidacji granic między pokojami pomoże również jednolite ułożenie podłóg. Najlepiej pasować będzie klasyczny drewniany parkiet ułożony w tzw. jodełkę, oraz drzwi z charakterystycznymi szprosami, które jeszcze dodatkowo doświetlą i rozjaśnią wnętrze, np. model VINCI, którego charakterystyczne przeszklenie idealnie wpasuje się w styl Paryski. Efekt wysokich i dużych okiem można uzyskać wieszając karnisz tuż pod sufitem. Zasłony powinny być długie i gładkie, swobodnie opadać ku ziemi, dzięki temu wnętrze wyda się jeszcze wyższe.

Kolory i meble

Styl paryski to bardzo wąska paleta kolorów. Wybierając kolory sięgaj przede wszystkim po jasne, pastelowe kolory. Sprawdzą się również tutaj wszelkie odcienie beżu, jasne odcienie niebieskiego, szarości oraz różowego. W takiej samej tonacji utrzymane są meble, chociaż niekiedy bywają one przełamane wyrazistymi dodatkami w kolorze złota, ostrej czerwieni i fioletu. Warto też postawić na drzwi w jasnych kolorach np. białym lub jasno szarym. Umeblowanie to bardzo charakterystyczne element aranżacji paryskiego wnętrza. Meble powinny stylizowane na styl ludwikowski czyli na giętych nogach. Krzesła, stoły i sofy o zaokrąglonych kształtach, lekkich formach, z charakterystycznym pikowaniem z ozdobnymi okuciami. W salonie powinny znaleźć się również delikatne okrągłe stoliki kawowe z marmurowym lub szklanym blatem.

Paryż lubi błysk– czyli dodatki.

Styl francuski kocha blask, dlatego też nie może zabraknąć złotych dodatków, zdobionych ram obrazów, ozdobnych poduszek, eleganckich wazonów, ceramiki czy ozdobnego szkła. Zwieńczeniem paryskiego wnętrza jest lustro. Może ono zawisnąć na ścianie lub też po prosty oparte o ścianę. Lustro można wybrać w różnych oprawach, w zależności od upodobań – od misternie rzeźbionych pozłacanych opraw po lustro zakończone cienkim, złotym konturem. Świetnie tutaj również będzie pasować ostatnio modne lustro-słońce. Na ścianach można również powiesić nowoczesne grafiki lub czarno-białe fotografie. Należy jednak pamiętać, że styl francuski lubi symetrię, dlatego też wszelkie ramki powinny być wieszane w jednej linii o równych odstępach. Można również pokusić się o wykończenie ścian tapetą w stylu paryskim. Świetnie również tutaj się sprawdzą drzwi ukryte, np. LINATE 0, które wykończone tak jak ściana pozwolą zachować całości jedność.

Styl paryski jest bardzo wymagający, łatwo jest przesadzić i nadać mieszkaniu efektu muzeum. Zachowując umiar i dopierać dodatki z wyczuciem można uzyskać eleganckie a zaraz przytulne pomieszczenie.

Grafiki opracowano na podstawie ogólnodostępnych zdjęć w Internecie

Sprawdź gdzie kupić

Wejdź i znajdź najbliższego dystrybutora drzwi Asilo!